home | kontaktdodaj do ulubionych | poleć nas znajomym
strona główna
wypadanie włosów
jak działa HSR
dostępne kolory
opinie klientów
porównanie
cennik HSR
         
I Wypadanie włosów II Zagęszczanie włosów III. Włosy
IV Łysienie V Przeszczep włosów VI Peruki


WYPADANIE WŁOSÓW U MĘŻCZYZN

Wypadanie włosów u mężczyzn jest chyba najlepiej zbadanym problemem dermatologicznym na świecie. Prowadzono na ten temat wiele badań. Wiele osób poddało się bardzo dokładnym testom. Wyniki tych eksperymentów są przy tym bardzo podobne. Za główną przyczynę łysienia u mężczyzn obwinia się genetykę, a dokładnie problem przekazywany w hormonach. Winą obarczamy tutaj męskie hormony androgeny, które działają niekorzystnie na mieszki włosowe. Gdy jeden włos, na którego zadziałał hormon wypadnie, na jego miejscu nie pojawia się nowy albo wyrasta dużo mniejszy, jaśniejszy i cieńszy. W konsekwencji po dłuższym czasie na głowie pojawia się tak zwany meszek. Do typowej androgenowej utraty włosów jednak potrzebny jest także inny hormon, tak zwany DHT, czyli dihidroxitestosteron. Z kolei na jego wytworzenie potrzebna jest obecność enzymu 5-alfa reduktazy oraz testosteronu. Androgeny zwiększają również łojotok. Ten z kolei ma wpływ na wypadanie włosów. Koło się zamyka.

Co ciekawe, mężczyźni łysieją według schematu "Male Pattern Baldness". Każdy przechodzi przez ten sam etap. Jedynie włosy z tyłu głowy są odporne na enzym odpowiadający za łysienie. Poza tym inne czynniki także mają na to wpływ. Wypadanie włosów determinuje również słabe krążenie głowy. Przepływ krwi na skórze głowy u osób cierpiących na wypadanie włosów jest mniejszy niż na skórze osób nie mających z tym problemu. Nie bez znaczenie jest również zanieczyszczenie środowiska. Najnowsze badania wykazały, że zanieczyszczenie środowiska ma wpływ na wypadanie włosów. Udało się tym samym opracowanie środków walki z wypadaniem włosów opartych w całości na środkach naturalnych.

Poza łysieniem androgenowym wyróżnia się także inne typy łysienia. Łysienie bliznowaciejące może być wrodzone albo nabyte to wypadanie włosów na skutek urazów mechanicznych, oparzeń, zmian nowotworowych, promieniowania X. Łysienie plackowate jest uwarunkowane genetycznie. Włosy tracone są nieregularnie. Brak ich na niewielkich obszarach. Takie łysienie dotyczy zwłaszcza dzieci i młodzieży. Leczenie tego typu łysienia nie jest skuteczne, nie wynaleziono bowiem jednej dobrej metody. Ostatni typ łysienia to łysienie mające charakter tymczasowy. Łysienie telogenowe może być spowodowane stresem, anemią. Niedoczynnością tarczycy

 
 
home | kontakt | wypadanie włosówCopyright © 2006 - HSR. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.