home | kontaktdodaj do ulubionych | poleć nas znajomym
strona główna
wypadanie włosów
jak działa HSR
dostępne kolory
opinie klientów
porównanie
cennik HSR
         
I Wypadanie włosów II Zagęszczanie włosów III. Włosy
IV Łysienie V Przeszczep włosów VI Peruki


WYPADANIE WŁOSÓW U KOBIET

Główna przyczyna wypadania włosów u kobiet przekazywana jest dziedzicznie. To genetyka jest odpowiedzialna, a dokładniej hormony. Ich nieprawidłowa ilość wpływa na nasz stan czupryny. U kobiet za wypadanie włosów odpowiedzialne są androgeny. Są to hormony, które należałoby skojarzyć z męskimi cechami, takimi jak zarost. Właśnie one za nie odpowiadają, a ich większa ilość ma na nie wpływ.

Gdy w organizmie kobiety więcej jest androgenów niż estrogenów (hormonów typowo żeńskich), ciało takiej pani podlega zmianom. Na jej twarzy oraz klatce piersiowej pojawia się owłosienie. Na głowie z kolei włosy stają się twarde i łamliwe. Często pojawia się typowe dla mężczyzn i znane w skutkach łysienie androgenowe. Włosy zaczynają wypadać z czubka głowy. Tworzą się również zakola. Jednak skutek działania hormonu jest zazwyczaj dużo łagodniejszy, bowiem zazwyczaj nie występuje go tak wiele, by mógł on powodować tak duże zmiany.

Nieprawidłowości w pracy jajników, które są odpowiedzialne za wytwarzanie estrogenu skutkują zmianami w wyglądzie kobiety. Panie mogą w takich sytuacjach cierpieć z powodu złego wyglądu skóry, paznokci, czy przerzedzania się włosów. Większe wypadanie włosów obserwują kobiety w trakcie menopauzy, czy po ciąży.

Jednak łysienie ma także inne przyczyny. Nie jest tylko skutkiem nieprawidłowej gospodarki hormonalnej. Nie bez znaczenia są choroby skóry, środki chemiczne stosowane na przykład pod postacią szamponów, odżywek, w trakcie wizyt u fryzjera.

Ważna przyczyna leży w stresie. Jeden z enzymów jest produkowany właśnie w trakcie przeżywania długotrwałego stresu. Włókna kolagenowe zostają usztywnione, mieszki włosów nie są w odpowiedni sposób odżywione, łodyga jest cieńsza, w konsekwencji wypada. W takich wypadkach pomaga aminexil, (preparaty mające go w składzie) który blokuje ten enzym nie pozwalając na wypadanie włosów. Przyczyny wypadania włosów mogą także leżeć w chorobach skóry głowy, a głównie w łojotoku i łupieżu.

Przyczyny wypadania włosów mogą łączyć się również ze złą dietą. W takich sytuacjach należy się przyjrzeć jej dokładnie. Groźny jest niedobór witamin, mikroelementów, składników odżywczych. Gdy nie dostarczamy z pokarmem naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych elementów, nasz naskórek zaczyna się łuszczyć, włosy zaczynają się łamać i wypadać. Cierpią na tym również nasze paznokcie, czy cera.

By wyeliminować problem wypadania włosów, należy obserwować swój organizm. Dbanie o dobrą dietę ma duże znaczenie. W aptece znajduje się wiele środków, które korzystnie wpływają na stan naszej skóry głowy i stan naszych włosów. Zakupienie środków dostępnych w aptece najlepiej skonsultować z lekarzem.

By przeciwdziałać wypadaniu włosów, prześledźmy także stan fryzur w naszej najbliższej rodzinie. Będziemy mogły przekonać się, na jakie problemy możemy napotkać. Poznając ich przyczyny występowania, będzie można im skutecznie zapobiegać, a w wielu przypadkach leczyć ich skutki oraz tuszować ich efekty.
 
 
home | kontakt | wypadanie włosówCopyright © 2006 - HSR. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.