home | kontaktdodaj do ulubionych | poleć nas znajomym
strona główna
wypadanie włosów
jak działa HSR
dostępne kolory
opinie klientów
porównanie
cennik HSR
         
I Wypadanie włosów II Zagęszczanie włosów III. Włosy
IV Łysienie V Przeszczep włosów VI Peruki


WYPADANIE WŁOSÓW W FAZIE TELOGENOWEJ

Faza ta podczas normalnego wzrostu włosów trwa zazwyczaj kilka miesięcy. Jest to tak zwana faza spoczynku, kiedy martwy włos zostaje wypchnięty przez kolejny włos, który zaczyna rosnąć. Nowy włos przesuwa się w stronę powierzchni naskórka. Stary włos wypada. Cykl wzrostu włosów jest zachowany.

Faza telogenowa jest dominującą w rozwoju włosów i przyczynia się do wzmożonego ich wypadania oraz łysienia. Gdy większość naszych włosów znajdzie się właśnie w tej fazie, konsekwencją jest ich wypadanie. Efekt jest naturalny. Jedyne co możemy i musimy zrobić w tej sytuacji, to wyprowadzić nasze włosy z tej fazy. Pozytywna informacja jest taka, że jest to możliwe.

Właśnie z tą fazą wiąże się łysienie telogenowe, które jest najpopularniejsze u rasy męskiej, zwłaszcza mężczyzn. U mężczyzn obejmuje  dwa główne obszary - kąty skroniowe oraz czubek włosów. Kobiety mogą przechodzić tę fazę podobnie. Przyczyny wypadania włosów, które znajdują się w tej fazie są oczywiste. Jednak dlaczego większość włosów w jednym czasie znajduje się właśnie w tej fazie? Naturalny jest stan, kiedy część z naszych włosów jest w fazie spoczynku, część w fazie wzrostu, gdy te proporcje są zachwiane, mówimy o łysieniu telogenowym. Przyczynami tego stanu rzeczy mogą być niektóre leki, choroby, zabiegi operacyjne, niedobory żywieniowe, infekcje, wpływy mechaniczne, wpływy chemiczne (zwłaszcza farby i lakiery do włosów), grzybice i łojotok, itd.

 
 
home | kontakt | wypadanie włosówCopyright © 2006 - HSR. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.