home | kontaktdodaj do ulubionych | poleć nas znajomym
strona główna
wypadanie włosów
jak działa HSR
dostępne kolory
opinie klientów
porównanie
cennik HSR
         
I Wypadanie włosów II Zagęszczanie włosów III. Włosy
IV Łysienie V Przeszczep włosów VI Peruki


I. WŁOSY - WPROWADZENIE

Włosy w nomenklaturze biologiczno-medycznej nazywane mogą być również zrogowaciałym tworem naskórka. Pod tym względem przypominają na przykład paznokcie. Występują one na ciele każdego człowieka. Właściwie rosną prawie na całym obszarze naszej skóry. Nie znajdziemy ich wyłącznie na wewnętrznej części dłoni, w zgięciach stawów, na stopach (ich podeszwie). W niektórych miejscach mogą przypominać meszek. Takie obdarzenie nas dużą ilością włosów ma przede wszystkim znaczenie z punku widzenia ochrony, jaką one swoją budową gwarantują.

Włos, jako nitkowy twór, ma charakterystyczną dla siebie budowę. Składa się z wielu części. Wymieńmy je: łodyga (część włosa, która znajduje się nad warstwą skóry), opuszka (część dolna korzenia), korzeń, cebulka, por skórny (ujście torebki włosowej), otoczki włosa, gruczołu łojowego, mięśnia przywłosowego, torebka włosowa, brodawki włosa. Jednak to nie wszystko. Ważna jest również budowa bardziej szczegółowa, ale charakter tej strony nie przewiduje o niej wspominać.

Włos w przekroju poprzecznym składa się z warstwy rdzennej rdzennej, korowej oraz osłonki. Korzeń włosa posiada obok siebie mięsień przywłosowy.

 

 
 
home | kontakt | wypadanie włosówCopyright © 2006 - HSR. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.