home | kontaktdodaj do ulubionych | poleć nas znajomym
strona główna
wypadanie włosów
jak działa HSR
dostępne kolory
opinie klientów
porównanie
cennik HSR
         
I Wypadanie włosów II Zagęszczanie włosów III. Włosy
IV Łysienie V Przeszczep włosów VI Peruki


WŁOSY - I ICH RÓŻNE RODZAJE

Każde włosy wymagają pielęgnacji. Ze względu na ich rodzaj odżywienia, wewnętrzną kondycję i stan możemy wyróżnić włosy normalne, czyli zdrowe o ładnym wyglądzie. Nie rozdwajające się, posiadające odpowiedni połysk. Takie włosy są również puszyste, ładnie się układają. Sprawiają wrażenie sprężystych i elastycznych. Są one naturalne także pod względem koloru. Nie farbowano ich, nie wymagają one także specjalnych pielęgnacji, czy sposobu regeneracji. Takie włosy nie są trudne w pielęgnacji, dlatego, jeśli jesteś ich posiadaczem, masz prawo do dumy i zadowolenia. Jedyne o czym musisz pamiętać to o odpowiedniej pielęgnacji  w określonych porach roku: latem (ochrona przed słońcem, silnym wiatrem), zimą (należy wpływać na ich stan, dbać o to, by nie były one przesuszone, zwłaszcza z powodu przebywania w gorących pomieszczeniach). Kolejna kwestia to wybór odpowiednich szamponów.  Poza tym musisz wiedzieć, że nawet długie włosy normalne wymagają innej pielęgnacji niż takie same krótkie. Należy je nawilżać i odżywiać, całkiem, jak to jest w przypadku włosów suchych.

Włosy suche -  włosy te często przypominają "siano" i takie też są w dotyku: szorstkie, brak im gładkości, elastyczności. Takie włosy pozbawione są naturalnego łoju. Skóra głowy cierpi z powodu przesuszenia. Włosy ponadto nie wyglądają na zdrowe, bardzo trudno je ułożyć. Szybko się łamią, bo są bardzo kruche. Jeśli masz taki typ włosów, oznacza to, że w zły sposób je pielęgnujesz, albo masz do tego skłonność genetyczną. Pierwszy podwód jest łatwiejszy do wyeliminowania jego skutków. Drugi wydaje się dużo trudniejszy. Pamiętaj, by włosów nie myć zbyt często, jeśli nie ma takiej konieczności. Używaj dobrych szamponów (bogatych w prowitaminę B5 oraz proteiny), przeznaczonych do włosów suchych. Po każdym umyciu stosuj maski niewymagające spłukiwania (mocniejsze odżywki). Nie wystawiaj ich na słońce, chroń przed promieniami. W miarę możliwości nie susz suszarką. Pamiętaj o stosowaniu odżywek do włosów.

Włosy przetłuszczające się oraz tłuste bardzo szybko wyglądają nieestetycznie. Nabierają nieeleganckiej formy, błyszczą się w charakterystyczny sposób. Pozlepiane pasma i mała objętość często występuje razem z łupieżem oraz świądem skóry. Tłuste włosy dodatkowo przyciągają kurz, brud, są także miejscem, w którym doskonale się czują różne mikroorganizmy. Ponadto ich pofarbowanie, czy ondulacja nie przynosi takich efektów, jak to jest w przypadku innych rodzajów włosa. Można jednak je takimi zabiegami wysuszyć, co przynosi dobre rezultaty.
Taki typ włosa może wyglądać nieładnie już po kilku godzinach, jednym dniu.  Każda fryzura jest podatna na opadanie. To bardzo utrudnia codzienne życie. Jak walczyć z tym problemem? Najpierw, zanim odpowiemy na to pytanie, należałoby zapytać, jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy. Często niestety powodem jest genetyka, a na nią mamy niewielki wpływ. Nie bez znaczenia jest etap życia, w jakim się znajdujemy - okres dojrzewania, czy styl życia - mało efektowna higiena, zbyt częste czesanie włosów, zła dieta, zła pielęgnacja. Niekorzystny wpływ na tłuste włosy ma również suszenie ich suszarką, mycie w gorącej wodzie. Gdy masz taki typ włosów, pamiętaj o częstym ich myciu, najlepiej codziennie. Dobieraj kosmetyki do tego typu włosów. Idealne są szampony z wyciągiem z pokrzywy, aloesu, czarnej rzeczy, łopianu (działające antyseptycznie, przeciwbakteryjnie, łagodząco). Nie sięgaj zbyt często po nieprzewiewne okrycie głowy.

Gdy Twoje włosy były poddawane licznym zabiegom chemicznym, z pewnością masz włosy zniszczone. Są one bardzo podobne do włosów suchych, matowych, kruchych i łamliwych. Często się rozdwajają, co w konsekwencji wymaga ich ścięcia. Niestety włosy zniszczone wypadają również źle w innym teście. Gdy ich dotykamy, są sztywne i szorstkie. Często się plączą i są trudne do rozczesywania. Jaka jest przyczyna problemów z tego typu włosami? Są one zniszczone najczęściej po licznych próbach ich ondulacji, farbowania, nieprawidłowej pielęgnacji. Mogą być efektem zbyt częstego ich suszenia, czesania. Pielęgnacja włosów zniszczonych powinna być dobrze zaplanowana. Stosujmy do tego celu odpowiednie szampony, odżywki. Idealne będą maski regenerujące, odżywki bez spłukiwania, takie które zawierają proteiny, witaminy i keratynę, polimery (należy wybierać takie produkty, które wpłyną na uzyskanie optymalnej wilgotności włosów). Nadadzą się również odżywki ułatwiające rozczesywanie i wygładzające.

Często nasze włosy, a właściwie skóra głowy narażone są na występowanie łupieżu. Jest to bardzo częste schorzenie, które leczy się w różny sposób. Metod jest bardzo wiele. Każda oceniania jest bardzo subiektywnie, dlatego warto wypróbować kilka z nich. Łupież to nadmierne łuszczenie się komórek skóry głowy. Dokładniej, należałoby napisać, że przyczyną jest grzyb - Pitrosporium ovale. To jego zbyt duża ilość powoduje wystąpienie tego schorzenia. Grzyb ten występuje właściwie na skórze głowy zawsze, jednak u zdrowych osób w o wiele mniejszych ilościach. Możemy przyczyniać się do zwiększonego występowania łupieżu. Znaczący wpływ ma stres, łojotok, złe odżywianie, nieprawidłowe higiena. Wpływ mogą mieć też zażywane leki. Łupież może być wywoływany również przez niektóre kosmetyki.

Coraz częściej jednak mamy do czynienia z włosami, które mają mieszaną strukturę. Na górze, przy samych cebulkach szybko się one przetłuszczają, końce są często suche i zniszczone. Jak postępować w przypadku takiej pielęgnacji? Przede wszystkim należy myć włosy szamponem do włosów normalnych albo przetłuszczających. Na same końcówki z kolei nakładać odżywkę ze spłukiwaniem. Najlepiej wybrać opcję ze spłukiwaniem, bo jest ona łatwiejsza w użyciu. Odżywki bez spłukiwania użyte w zbyt dużej ilości sprawiają, że włosy będą szybko się przetłuszczać, będą obciążone. W konsekwencji nie będą one wyglądać dobrze.
 
 
home | kontakt | wypadanie włosówCopyright © 2006 - HSR. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.