home | kontaktdodaj do ulubionych | poleć nas znajomym
strona główna
wypadanie włosów
jak działa HSR
dostępne kolory
opinie klientów
porównanie
cennik HSR
         
I Wypadanie włosów II Zagęszczanie włosów III. Włosy
IV Łysienie V Przeszczep włosów VI Peruki


WŁOSY - W RÓŻNYCH KOLORACH

Włosy w różnych kolorach różnią się miedzy sobą. Ich struktura, a nawet skład są inne. Omówmy to na przykładach. Włosy można podzielić na dwa typy: są to włosy jasne albo ciemne.

Włosy jasne to włosy białe, w kolorze jasnym blond, kasztanowe, rude, rudoblond, ciemny blond, jasnobrązowe. Podział ten opiera się w na skali Fichtera-Sallera. Rozpatrzmy każdy punkt tej skali. Włosy białe nie posiadają w swojej strukturze melaniny, są to włosy, które są charakterystyczne dla albinosów. Włosy o kolorze jasnego blondu są prawie pozbawione melaniny, spotykamy je najczęściej u mieszkańców Skandynawii. Ponadto są charakterystyczne dla mieszkańców Europy Środkowej i Wschodniej. Włosy kasztanowe określa się jako włosy o kolorze pośrednim między rudym a jasnym blondem. Gdy włosy mają w swojej strukturze płynną melaninę, są to włosy rude. Najwięcej rudych osób spotkamy w Irlandii. Rudoblond to blond z odcieniem rudego. Kolor rudy najczęściej widziany jest pod światło, gdy na włosy padają promienie słoneczne. Takie włosy mają osoby mieszkające w Europie północnozachodniej i w Skandynawii. Włosy o kolorze ciemnego blondu mają odcień ciemniejszy od blondu. Z kolei włosy jasnobrązowe nie są ani włosami ciemnymi, ani brązowymi. Ich kolor jest gdzieś pomiędzy.

Włosy ciemne z kolei to kolor czarny, ciemnobrązowy, brązowy i siwy. Zacznijmy od tych pierwszych. Są to włosy, które posiadają najwięcej melaniny. Najczęściej taki kolor spotkamy w Europie południowej, w Chinach, Japonii, ale również na Wyspach Brytyjskich. Wśród nich wyróżniamy włosy o odcieniu brunatnym oraz granatowym. Ten drugi kolor jest najciemniejszy ze spotykanych. Włosy ciemnobrązowe przypominają trochę włosy czarne, ale równie blisko im do włosów brunatnych, czyli brązowych. Te ostatnie są bardzo popularne. Jest to najczęściej spotykany kolor włosów. Z kolei włosy siwe mają osoby w sędziwym wieku oraz te, które z przyczyn genetycznych szybciej osiwiały.

 
 
home | kontakt | wypadanie włosówCopyright © 2006 - HSR. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.