home | kontaktdodaj do ulubionych | poleć nas znajomym
strona główna
wypadanie włosów
jak działa HSR
dostępne kolory
opinie klientów
porównanie
cennik HSR
         
I Wypadanie włosów II Zagęszczanie włosów III. Włosy
IV Łysienie V Przeszczep włosów VI Peruki


PRZESZCZEP WŁOSÓW W POLSCE

Pierwsze zabiegi transplantacyjne były wykonywane już w XIX wieku. Jednak nie można mówić o ich najlepszych efektach, były one bowiem dopiero prymitywnymi formami i sposobami radzenia sobie z tym problemem. Dopiero w XX wieku obserwujemy zabiegi transplantacyjne z prawdziwego zdarzenia. Technika ta została opisana w 1939 przez Japończyków. Już wtedy płaty skóry z włosami były przenoszone z miejsca owłosionego na to, które jest pozbawione włosów, albo jest przerzedzone. Był to już wtedy nowoczesny na swój czas zabieg przeszczepienia mieszków włosowych.

W 1943 roku metoda ta została poprawiona poprzez użycie mikrograftów. Techniką tę można uznać za bliźniaczą do metody STRIP (stosowanej obecnie). Jednak dwie te metody, mimo pewnej akceptacji i ich rozpowszechnienia, stały się w konsekwencji niezadowalające ze względu na nienaturalny efekt, obserwowany po zabiegu.

Najnowszą metodą jest metoda nazywana FUE. Daje ona o wiele lepsze efekty, które są po prostu dużo naturalniejsze. Polegają bowiem na wycinaniu pojedynczych mieszków i przenoszenie ich w miejsca nieowłosione.

 
 
home | kontakt | wypadanie włosówCopyright © 2006 - HSR. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.