home | kontaktdodaj do ulubionych | poleć nas znajomym
strona główna
wypadanie włosów
jak działa HSR
dostępne kolory
opinie klientów
porównanie
cennik HSR
         
I Wypadanie włosów II Zagęszczanie włosów III. Włosy
IV Łysienie V Przeszczep włosów VI Peruki


CO TRZEBA WIEDZIEĆ O PRZEDŁUŻANIU WŁOSÓW

Przedłużanie włosów można przeprowadzić co najmniej kilkoma metodami. Najważniejszymi, najczęściej wykorzystywanymi są metody na zimno: Microrings Hair Extenssion  oraz Easy Hair Extenssion i metoda na ciepło: metoda keratynowa i klejowa. Opiszmy każdą w kilku słowach.

Microrings Hair Extenssion polega na łączeniu Twoich naturalnych włosów z niewielkimi dopasowanymi kolorem włosami za pomocą aluminiowych obrączek. Łączenie takie odbywa się na zimno, co jest o tyle ważne, że w przypadku tej metody unikamy negatywnych skutków zastosowania środków chemicznych czy wysokich temperatur. Obrączki łączy się silikonem lub po prostu się je gwintuje, co poprawia trwałość całej konstrukcji. Metoda ta zapewnia dobrą jakość efektów na wiele miesięcy. Pozwala ona bowiem na podciągnięcie pasemek wraz z obrączkami, gdy włosy odrosną. Metoda ta również bardzo często używana jest do uzyskania naturalnego efektu  pasemek.

Drugą metodą na zimno jest wspomniana wyżej technika przedłużania włosów o nazwie Easy Hair Extenssion. Gdy korzystamy z tej opcji zagęszczania i przedłużania włosów, jednocześnie godzimy się na użycie miedzianych tulejek, które przypominają wydłużone obrączki. Z ich pomocą łączy się naturalne włosy z dobranymi kolorystycznie pasemkami. Także ten sposób umożliwia podciąganie pasemek. To czyni ją niezwykle trwałą metodą i możliwą do korzystania z jej efektów przez dłuższy czas.
Ostatnią metodą jest technika przedłużania włosów na ciepło. Metoda keratynowa i klejowa polega na dołączaniu pasemek przy pomocy zgrzewów, w których wykorzystujemy klej żywiczny, keratynowy. Ma ona zaletę, której nie można było wymienić w kontekście wspomnianych wyżej metod. Pozwala na doczepianie dużej ilości pasemek. Nie ma właściwie ograniczeń co do ich grubości. Jedyną wadą jest brak możliwość ich podciągania. Gdy pojawią się odrosty, należy udać się do salonu, by zdjąć zgrzewki. Na koniec można wspomnieć o pewnej dogodności, którą gwarantują nam niektórzy producenci klejów. Możemy otrzymać kleje wzbogacone w substancje odżywcze, które mają pozytywny wpływa na naszą strukturę włosów.

Do każdych z wyżej wymienionych technik potrzebne są pasemka włosów. Nie mogą one być przypadkowe, ale możliwie bliskie naszemu naturalnemu kolorowi włosów. W tym celu w salonach fryzjerskich wykorzystuje się włosy azjatyckie, słowiańskie, europejskie oraz syntetyczne. Każdy rodzaj wymienionych włosów charakteryzuje się pewnymi właściwościami. Najbardziej wytrzymałe są włosy słowiańskie, które mogą być poddawane niektórym zabiegom fryzjerskim. W przypadku pozostałych, zabiegi stylizacyjne, chemiczne są niewskazane. Nie poleca się również używania suszarek.

Wiele osób nie decyduje się na zabiegi zagęszczania włosów, ponieważ obawiają się, że miejsce łączenia będą widoczne. Należałoby powiedzieć, że robią niesłusznie. Bowiem włosy są mocowane na wysokość 2-3 centymetrów od głowy. Cała część właściwa włosów nie ma łączeń. Co ważne nie pozwala ona pasemkom z mocowaniami ujrzeć światła dziennego, bo je po prostu przykrywa. Ponadto na naturalność końcowego efektu wpływa fakt, że włosy są cieniowane, strzyżone, co pomaga w uzyskaniu dobrego obrazu całości. Większość fryzur jest całkowicie "bezpiecznych", jeśli chodzi o tę naszą obawę. Należy jednak unikać, dla własnego spokoju, wysokich uczesań.

Niektórzy obawiają się również, że zagęszczenie i przedłużenie włosów może wpłynąć źle na ich naturalne włosy. Ryzyko istnieje. Jednak należy podkreślić, że dobranie dobrej metody, wybranie dobrego salonu oraz dobrej specjalistki, która wykona ten zabieg niweluje ryzyko niemal do zera. Gdy włosy są bardzo delikatne, należy decydować się na metody, które przede wszystkim wpłyną na zagęszczenie włosów. Ich dobór zostawmy dobrym specjalistom.

Włosy, które doczepiane są do naszych naturalnych włosów mają różną żywotność. Słowiańskie właściwie można nosić tyle, ile tylko chcemy. Znaczenie w tym kontekście ma również metoda, którą wykorzystamy do ich dołączenia. Europejskie włosy można nosić nawet przez okres dwunastu miesięcy. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja. Jeśli będziemy dbać o nasze włosy w odpowiedni sposób, możemy być pewne, że ponosimy naszą fryzurę aż do momentu, kiedy pojawi się odrost. Jeśli farbujesz włosy, nie martw się, nie musisz rezygnować z tego zabiegu. Jedyne co musisz zrobić, to zdecydować się na włosy słowiańskie, które można farbować po całości albo na koloryzację tylko korony głowy, miejsca, gdzie nie ma przyczepionych włosów.
 
 
home | kontakt | wypadanie włosówCopyright © 2006 - HSR. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.