home | kontaktdodaj do ulubionych | poleć nas znajomym
strona główna
wypadanie włosów
jak działa HSR
dostępne kolory
opinie klientów
porównanie
cennik HSR
         
I Wypadanie włosów II Zagęszczanie włosów III. Włosy
IV Łysienie V Przeszczep włosów VI Peruki


NA CZYM POLEGA PRZESZCZEP WŁOSÓW?

Najpopularniejszymi metodami przeszczepu włosów jest metoda STRIP oraz FUE. Omówmy każdą z nich, bo na ich podstawie poznamy specyfikę zabiegu, który ogólnie znamy pod nazwą "przeszczepu włosów".

Metoda STRIP polega na chirurgicznym wycięciu paska włosów z tyłu głowy. Stąd nie powinna być dla nas zaskoczeniem sama angielska nazwa, która tłumaczy się na polski jako pasek włosów. Ten, który pozostaje zazwyczaj na tyle głowy jako gęsty i pełny, zostaje przeniesiony na część głowy, która jest pozbawiona włosów. By zabieg był wykonany prawidłowo, pasek musi mieć szerokość około 1 cm i długość 15 cm. Jednak to nie koniec. Ten pasek należy podzielić na tak zwane pojedyncze grafty (czyli obszary zawierające do trzech włosów). Grafty te wkłada się w miejsca pozbawione włosów. Oczywiście zajmuje się tym lekarz chirurg i wykonuje to zadanie przy pomocy  skalpela.

Jak długo trwa zabieg przeszczepu włosów? W zależności od liczby przenoszonych w ten sposób pojedynczych włosów może on trwać do pięciu godzin. Jednak nie można wczepić w ten sposób więcej niż 3000 graftów w jednym czasie. Muszą bowiem one być odpowiednio oddalone od siebie. Dlatego zabieg przeszczepu włosów nie kończy się na jednej operacji. Wymagane są nawet trzy zabiegi. Jednak należy pamiętać, że taki pojedynczy zabieg  może być powtórzony dopiero po okresie pół roku. Metoda ta ma jedną znaczącą wadę - pozostawia dużą prostą bliznę na tyle głowy. Obcięcie się na bardzo krótko, jeszcze bardziej ją podkreśla i uwypukla. Jest to zabieg, który w przyszłości w jakimś sensie nas ogranicza. Po prostu wymusza na nas noszenie dłuższych fryzur.

Inną metodą jest wspomniana już tutaj metoda FUE. Z angielskiego można ją tłumaczyć jako zabieg polegający na izolacji pojedynczych mieszków włosowych. Metoda ta jest stosunkowo nowa. Rozpowszechniona została dopiero w XX wieku. By zabieg można było przeprowadzić, konieczne jest zgolenie włosów. Następnie przy pomocy mikropunchów pobiera się mieszki włosowe i przenosi się je w miejsca, w których ich nie ma. Jednak by możliwe było to przeniesienie, chirurg musi naciąć miejsca nieowłosione i umieścić tam mieszki włosowe.

Czy jest to metoda godna polecenia? Na pewno tak, z tego względu, że nie pozostawia po sobie blizny z tyłu głowa. Musimy liczyć się jedynie z małymi blizenkami na całej powierzchni włosów. Jednak goją się one na tyle szybko, że stają się niemal niewidoczne i nie przeszkadzają one właściwie wcale. Można nosić nawet krótkie fryzury. Jednak zabieg ten nie jest też idealny. Jego wadami jest cena, która jest dużo wyższa niż w przypadku pierwszej metody. Skąd ta różnica? Metoda ta jest pracochłonna i trudna w wykonaniu. Nie można jej przy tym wykonywać całej za jednym razem. Trzeba podzielić ją na kilka zabiegów. Ta metoda przynosi największe efekty, gdy przerzedzenie włosów jest nieznaczne, na przykład na czubku głowy w wyniku łysienia typu męskiego.

Należy sobie jednak już w tym punkcie uzmysłowić, że nie wszyscy nadają się na przeszczep włosów. By móc się jemu poddać, trzeba spełnić podstawowe założenia. Opowiemy o nich w następnych podrozdziale.

 
 
home | kontakt | wypadanie włosówCopyright © 2006 - HSR. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.