home | kontaktdodaj do ulubionych | poleć nas znajomym
strona główna
wypadanie włosów
jak działa HSR
dostępne kolory
opinie klientów
porównanie
cennik HSR
         
I Wypadanie włosów II Zagęszczanie włosów III. Włosy
IV Łysienie V Przeszczep włosów VI Peruki


ŁYSIENIE NA SKUTEK TOCZNIA

Toczeń to rzadko występująca choroba. Można ją rozpoznać po występujących stanach zapalnych. Dotykają one wielu organów - stawów, nerek, skóry, płuc, a nawet mózgu. Może także obejmować całe układy. Częściej choroba ta występuje u kobiet niż u mężczyzn.

Jakie są przyczyny wystąpienia tej choroby? Nie znamy dokładnych powodów jej występowania. Pewne jest, że winna jest nieprawidłowa odpowiedź naszego organizmu, który produkuje przeciwciała przeciw własnym tkankom i komórkom. W organizmie rozpoczynają się bardzo poważne zmiany. Bardzo często schorzeniu temu towarzyszy utrata włosów spowodowana umiejscowieniem wspomnianych antyciał także w skórze. W taki właśnie sposób cały organizm się broni.

Często jednak można zatrzymywać łysienie na skutek tej choroby, mimo że w wielu przypadkach jest ono nieodwracalne ze względu na powstawanie blizn. Ponadto w momencie borykania się z tą chorobą, na twarzy możemy zobaczyć wysypkę w kształcie motyla. Najczęściej w przypadku właśnie tej przyczyny wypadania włosów, włącza się po prostu leki oraz poleca się przeszczepy skóry.

 
 
home | kontakt | wypadanie włosówCopyright © 2006 - HSR. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.