home | kontaktdodaj do ulubionych | poleć nas znajomym
strona główna
wypadanie włosów
jak działa HSR
dostępne kolory
opinie klientów
porównanie
cennik HSR
         
I Wypadanie włosów II Zagęszczanie włosów III. Włosy
IV Łysienie V Przeszczep włosów VI Peruki


ŁYSIENIE A ASPEKT PSYCHOLOGICZNY

Łysienie w wielu przypadkach wiąże się z bardzo silnym odczuwaniem tego problemu przez osobę, której ono dotyczy. Wraz z wypadaniem włosów pojawia się wstyd, jakieś nietypowe zażenowanie. Nie jesteśmy pewni własnej wartości. Martwimy się o to, jak zostaniemy odebrani przez nasze otoczenie. Nasza twarz wyraźnie się zmienia. Nasz wygląd pozostawia wiele do życzenia. Niekiedy nie poznajemy siebie w lustrze. Często sięgamy również po czapki, przykrycia głowy. Czujemy, że nasz najlepszy czas minął, że zbliża się starość, z wszystkimi mało atrakcyjnymi jej formami.

Największe trudności z utratą włosów na pewno odczuwają kobiety, które gdy zaobserwują, że na ich głowie jest coraz mniej włosów, starają się za wszelką cenę ukryć ten problem. Nie widzą możliwości swobodnego przebywania wśród innych i czucia się piękną, gdy niemal wszyscy spoglądają na ich włosy. Fryzura w takiej sytuacji wygląda nie najlepiej, a wraz z nią zmienia się również nasze samopoczucie. Kobiety odczuwają to tak dotkliwie, że trudno dziwić się ich desperacji i próbom zmienienia tej sytuacji.

Łysienie kobiet nie jest tak akceptowane, jak utrata włosów przez mężczyzn. To właśnie ci drudzy mogą bez żadnego właściwie problemu obnosić się ze swoją łysą głową. Kobiety w związku z tym, że rzadziej borykają się z tym problemem, są odbierane w inny sposób. Ich łysienie jest bardziej dotkliwe, szybciej zauważane przez postronne osoby.

Dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie wypadaniu włosów. Gdy odczuwamy to jako duży problem, należy po prostu wytoczyć jemu walkę i spróbować skorzystać ze specyfików dostępnych na krajowym rynku. Jest ich tak wiele, że na pewno znajdziemy dla siebie chociaż jeden, który będzie dla nas odpowiedni i skuteczny w działaniu.

 
 
home | kontakt | wypadanie włosówCopyright © 2006 - HSR. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.