home | kontaktdodaj do ulubionych | poleć nas znajomym
strona główna
wypadanie włosów
jak działa HSR
dostępne kolory
opinie klientów
porównanie
cennik HSR
         
I Wypadanie włosów II Zagęszczanie włosów III. Włosy
IV Łysienie V Przeszczep włosów VI Peruki


ŁYSIENIE NA SKUTEK GRZYBICY

Łysienie może być spowodowane dość poważną chorobą głowy wywołaną przez grzyby. Schorzenie to nazywamy grzybicą. Trzeba przyznać, że jest ono bardzo często spotykane. Właśnie z nim w swoim zawodowym życiu najczęściej spotykają się dermatolodzy.

Najczęściej grzybica rozwija się poprzez dostanie się grzyba do struktury skóry poprzez drobne rany. Tam zaczyna się etap ich mnożenia. Jest on jednak dość specyficzny. Przybiera zawsze taki sam kształt - kształt kręgów. Często grzyby dostają się także do włosów. Ich naturalną drogą wnikania są mieszki włosowe, przez które przenikają. Skutkiem schorzenia może być również wypadanie włosów poprzez ich osłabienie. Może ono następować bardzo szybko albo wolno, miejscowo lub na całej powierzchni głowy. Jednak zależnie od wieku pacjenta, czynnika, który go wywołuje oraz rodzaju włosów może mieć różne skutki, o różnym nasileniu. Możliwe jest obejmowanie całej skóry głowy albo tylko jej niektórych obszarów. Dochodzi tutaj bowiem ryzyko pojawienia się blizn.

Jakie są objawy grzybicy? Przede wszystkim łuszczenie się skóry, stany zapalne. Przeważnie jednak w takim przypadku widać również utratę włosów. Często grzybica mylona jest z łysieniem plackowatym. Jednak takie pomyłki można wyeliminować, sprawdzając chorą osobę, poddając ją badaniu lampą Wooda. Można także pobrać próbkę i spróbować wyhodować z niej grzyby. Takie testy dają nam zawsze pewną odpowiedź.

Grzybica na skórze głowy przeważnie trwa około 7 miesięcy, jednak to nie reguła, może się znacząco również przedłużyć. Jak uniknąć zarażenia grzybicą? Jest to bardzo trudne, bo grzybica rozprzestrzenia się bardzo prosto - nawet przez krzesła (wystarczy mieć styczność z zarażonym włosem, by zachorować), inne sposoby to - używanie tych samych grzebieni, kapeluszy, czepków do włosów, itd.

 
 
home | kontakt | wypadanie włosówCopyright © 2006 - HSR. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.