home | kontaktdodaj do ulubionych | poleć nas znajomym
strona główna
wypadanie włosów
jak działa HSR
dostępne kolory
opinie klientów
porównanie
cennik HSR
         
I Wypadanie włosów II Zagęszczanie włosów III. Włosy
IV Łysienie V Przeszczep włosów VI Peruki


ŁYSIENIE

Łysienie jest coraz częściej spotykaną dolegliwością objawiającą się zbyt dużym wypadaniem włosem, które prowadzi do przerzedzenia włosów oraz przeważnie pozostawienia tylko łuku włosów z tyłu włosów. Tak postrzegamy łysienie przeważnie. Kojarzymy je głównie z najczęściej spotykanym jego typem, czyli łysieniem typowo męskim (co nie znaczy, że nie obserwowanym go także u kobiet). Tymczasem sam proces łysienia jest nie taki jednoznaczny. Wyróżniamy bowiem różne sposoby i przyczyny utraty włosów. Chociażby łysienie związanie z menopauzą, czy łysienie, z którym musimy się borykać po urodzeniu dziecka (gdy ilość estrogenu nagle spada. Hormonu, który w trakcie ciąży był podwyższony i poprawiał wygląd naszych włosów, paznokci i cery). 

Łysienie nie zna także ograniczeń wiekowych. Dotyka nawet małe dzieci, które mogą cierpieć na łysienie anagenowe. Łysienie typu męskiego może także doświadczać bardzo młodych panów. Pierwsze objawy wypadania włosów spostrzegają nawet niektórzy młodzi chłopcy w okresie dojrzewania. Właściwie wraz z wiekiem rośnie ilość wypadających włosów. Nasze fryzury stają się rzadsze. Trudniej je układać. Właściwie w wieku podeszłym wszyscy mężczyźni są już niemal pozbawieni włosów na głowie. Te co pozostały są zazwyczaj siwe.

Jak widać łysienie to problem nas wszystkich. Dotyka ono nas bowiem prędzej czy później, niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku, jakiej płci i jaki tryb życia preferujemy. Poznajmy różne typy i rodzaje łysienia.

 
 
home | kontakt | wypadanie włosówCopyright © 2006 - HSR. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.