home | kontaktdodaj do ulubionych | poleć nas znajomym
strona główna
wypadanie włosów
jak działa HSR
dostępne kolory
opinie klientów
porównanie
cennik HSR
         
I Wypadanie włosów II Zagęszczanie włosów III. Włosy
IV Łysienie V Przeszczep włosów VI Peruki


JAK UKŁADAĆ WŁOSY

Każdy teoretycznie zna swoje włosy najlepiej. Wie, w jaki sposób się one układają, czy są podatne na zabiegi stylizacyjne, czy też nie. Wie, jakich kosmetyków najlepiej użyć, by je w dobry sposób ułożyć, by czuć się dobrze w danym typie fryzury. Naturalne ułożenie włosów różni się przecież od tego, czego moglibyśmy od nich oczekiwać. Najczęściej nie jesteśmy zadowoleni z tego, jak wyglądają nasze włosy pozostawione same sobie, dlatego staramy się je w odpowiedni sposób ułożyć. Najczęściej w tym celu udajemy się do fryzjera.

Dobry fryzjer zajmie się modelowaniem i stylizacją naszych włosów. Potocznie mówiąc, po prostu je ułoży. Jednak nie może tego zrobić raz na zawsze. Wystarczy, że nasze włosy wchłoną wodę, by straciły nadany im kształt i zaczęły przypominać swoim wyglądem stan sprzed stylizacji. Gdy wybieramy się do fryzjera, w przeważających większości wypadków decydujemy się na mycie głowy. Jest to zabieg rozpoczynający każdy kolejny. Mycie głowy coraz częściej połączone jest z masażem głowy, który ma poprawić jej ukrwienie, zrelaksować klientkę/klienta danego salonu kosmetycznego. Mycie włosów ma na celu również sprawdzenie ich stanu. W ten sposób sprawdzamy jak nasze włosy będą zachowywały się w danej sytuacji. Sprawdzamy także stopień zabrudzenia, ich szybkość przetłuszczania się. Dobry fryzjer użyje również odpowiednich środków pielęgnacyjnych, które nie wysuszą naszej skóry głowy, nie będą zbyt inwazyjne. Nie mogą one wpływać na naturalne ich właściwości. Włosy należy dokładnie spłukać. Pozostawienie na nich środka myjącego, pielęgnacyjnego może bardzo je podrażnić. Mycie włosów, patrząc na tę czynność pod tym kątem, jest bardzo ważne. Kto wie, czy nie równie ważne jak kolejne wykonywane zabiegi? Do farbowania, czy innych zabiegów należy zastosować dobre preparaty, które nie podrażnią naszych włosów.

Jak powinno wyglądać dobre mycie włosów? Przede wszystkim zaczynamy je od rozpoznania typu włosów i jednocześnie dobrania odpowiedniego środka myjącego. Kolejny punkt to pierwsze mycie, po którym następuje spłukanie i kolejne mycie. Kolejny punkt to dokładne spłukanie, nałożenie odpowiedniej dla typu włosów odżywki. Ostatni raz płuczemy. Niektórzy zalecają rozczesanie mokrych włosów, jednak ten etap można ominąć i wrócić do niego, gdy włosy już lekko się podsuszą.

 
 
home | kontakt | wypadanie włosówCopyright © 2006 - HSR. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.