home | kontaktdodaj do ulubionych | poleć nas znajomym
strona główna
wypadanie włosów
jak działa HSR
dostępne kolory
opinie klientów
porównanie
cennik HSR
         
I Wypadanie włosów II Zagęszczanie włosów III. Włosy
IV Łysienie V Przeszczep włosów VI Peruki


I. CZAS ŻYCIA - WŁOSÓW

W ciągu doby tracimy średnio od 80 do 100 włosów. To taka ilość, która nie powinna nas niepokoić. Wykroczenie poza nią może oznaczać zagrożenie dla naszego stanu fryzury. Może być także symptomem różnych chorób.

Włosy w trakcie życia zmieniają się. Nie są one wieczne. Okres życia określa się od stadium początkowego, aż do jego stanu spoczynku oraz na końcu do wypadnięcia. Cały taki okres życia włosa nazywa się cyklem włosowym. Jest on wyznaczany dla każdego włosa oddzielnie. Bowiem wszystkie włosy w jednym czasie są w odmiennym okresie swojego wzrostu. Dlatego jedne wypadają, drugie rosną, inne dopiero wydostają się na powierzchnię skóry.

Czas wzrostu włosa można podzielić na różne okresy. Każdy z nich jest inaczej nazywany. Jeden z pierwszych to anagen - czyli wzrost włosa (okres ten trwa od dwóch do sześciu lat). Katagen to czas, kiedy opuszka włosa kurczy się. Okres ten nazywa się fazą przejściową. Trwa on zazwyczaj trzy tygodnie. Telogen to okres spoczynku włosa, który trwa do sześciu miesięcy. Po tym czasie włos w naturalny sposób wypada. W jego miejscu powstaje nowy włos. Cykl rozwoju włosów się zamyka.

 
 
home | kontakt | wypadanie włosówCopyright © 2006 - HSR. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.